You are currently viewing איך לחסוך ליום גשום: 6 טיפים עיקריים

איך לחסוך ליום גשום: 6 טיפים עיקריים

אז, מיפית בקפידה תקציב שגורם לך להרגיש בטוח. ואז צץ משהו שלא מתאים לאף אחת מהתחזיות הזהירות שלך. עכשיו מה? תרחיש זה הוא הסיבה שאתה צריך להבטיח שאתה חוסך ליום גשום. הכסף הזה ידוע בתור חיסכון ביום גשום.

 

אבל בשביל מה זה בדיוק וכמה כדאי לחסוך? בואו לצלול לכל הפרטים ואיך אפשר לחסוך גם ליום גשום!

מה זה חיסכון ביום גשום?

חיסכון ביום גשום הם כספים שמגיעים להוצאות קטנות וחד פעמיות שעוד לא חשבו עליהן. הוצאות הפתעה עשויות להוות נטל, כמו החלפת דוד המים שלך לאחר שהתחתית נושרת בן לילה… אוף.

 

הם עשויים להיות גם הפתעות משמחות, כמו חבר שמודיע על חתונת היעד שלהם בבאלי. (כן בבקשה!) חיסכון ביום גשום יכול לכסות את העלויות הקצרות והבלתי צפויות הללו מבלי לשבש את התקציב היומיומי שלך. זו הסיבה שחשוב לחסוך כסף ליום גשום!

כמה כדאי לחסוך ליום גשום?

חיסכון בכסף חשוב מאי פעם בעולם של היום, וקרן ליום גשום היא נקודת התחלה מצוינת. בנוסף, חיסכון במקום יכול לעזור להקל על מתח הקשור לבעיות פיננסיות.

 

בדרך כלל, עליך לשאוף לחסוך בין 500 ל-2,500 דולר בחיסכון ביום גשום, בהתאם לאורח החיים שלך ולמידת הכנה שאתה רוצה להרגיש.

איך לחסוך ליום גשום

הפרשת מזומנים לחיסכון ביום גשום היא פשוטה למדי ובהחלט שווה את זה. הנה 6 שלבים פשוטים להתחיל לחסוך כסף ליום גשום:

 

  1. פתחו חשבון חיסכון ייעודי ליום גשום

דרך מצוינת להתחיל לחסוך כסף ליום גשום, היא להגדיר את הכוונה לחסוך, גם אם אינכם יכולים לממן זאת עדיין. על ידי פתיחת קרן ספציפית ליום גשום, תהיה לך תזכורת עד כמה אתה מוכן, או איפה אתה צריך להמשיך לשאוב מזומנים פנויים. רוב החשבונות המקוונים ניתנים לפתיחה בחינם, כך שאינך צריך לדאוג לגבי הפקדה ראשונית.

 

  1. בנה את תוכניות החיסכון ליום הגשום שלך לתוך התקציב שלך

תצטרך להסתכל על התקציב החודשי שלך לפני שאתה חוסך כסף ליום גשום כדי לראות מאיפה אתה יכול לשאוב. הכסף צריך להגיע מאיפשהו, אז תצטרך לקצץ בקו תקציב קיים כדי להאכיל את הקרן החדשה הזו ליום גשום. לאחר מכן, החליטו באיזו מהירות תרצו לבנות את הקרן הזו.

 

לדוגמה, נניח שאתה רוצה לחסוך 500 $ בשלושה חודשים. אז, $500 חלקי שנים עשר שבועות הם $41.67 לשבוע! ראה איך פירוק יעד גדול ליעדים קטנים יותר מקל על השגתו? כלול את החיסכון ביום הגשום שלך בתקציב החודשי שלך על ידי מתן עדיפות כמו הצעת חוק.

 

קשור: אתר KSP במבצעים וקופונים בלעדיים בלחיצה כאן.

 

  1. התחל עם מה שיש לך, לא משנה כמה קטן

כשאתה חוסך כסף ליום גשום אתה צריך להחליט עד כמה אתה מוכן להיות מוכן. אם מספיקים כמה מאות דולרים כדי לכסות את הבסיסים שלך כשמשהו בלתי צפוי מגיע לחייך, הגדר זאת כמטרה שלך.

 

אם אתה יודע שמכשיר בבית שלך נמצא ברגל האחרונה שלו, שאפו לבנות את החיסכון הזה גדול ומהיר יותר מכיוון ש"היום הגשום" שלך עשוי להגיע בקרוב וסביר להניח שיהיה יקר.

 

בלי קשר, כל דולר מצטבר. על כל דולר שתפריש לחסכון ביום הגשום שלך, תהיה לך הקלה הרבה יותר כאשר ההוצאה הבלתי צפויה שלך תתקבל בחשבונית.

 

  1. התמקד בבניית ההרגל והעקביות של החיסכון

חיסכון בכסף הוא הרבה פחות כואב ככל שמתרגלים לזה. דמיינו את זה: אתם אוכלים ביום שישי אחד בחודש במקום ללכת למסעדה האהובה עליכם עם מיטב המתאבנים. במקום זאת, אתה מקדיש 30 דולר לקרן יום הגשום שלך. עד סוף השנה, כבר יהיה לך חיסכון של 360 $ לאחר כמעט מאמץ.

 

ואז, כשרצועת המאוורר של המכונית שלך נשברת לפתע, אתה תתקן אותה ותהיה רגוע לחלוטין. ובגלל שאתה נוהג לחסוך, אתה כל הזמן תמלא מחדש את קופת היום הגשומה שלך, גם לאחר שתנצל חלק ממנה.

 

ההרגל לחסוך באופן עקבי חשוב הרבה יותר מהסכום שאתה יכול לחסוך, במיוחד כשאתה רק מתחיל. הכל עניין של להקדיש במודע מעט בצד לאורך זמן כדי שלא תתערב כשמשהו שלא יכולת לחזות מופיע. דרך מועילה לשמור על עקביות היא להפוך את החיסכון שלך לאוטומטי.

 

  1. הגבירו לחסוך יותר כאשר המצב הכלכלי שלכם משתפר

ברגע שיש לך הרגל לחסוך כסף באופן קבוע, הקפד לעשות חשבון נפש על מצבך מדי פעם. כאשר אתה מרוויח העלאה או שאתה מקבל עבודה עם שכר טוב יותר, כמה יותר אתה יכול להקצות לקרן יום הגשום שלך?

 

עם שינוי גדול בחיים באופק, כמו פתיחת עסק או תכנון מעבר, קבע כיצד זה ישפיע על התקציב שלך ועל צרכי היום הגשום שלך.

 

אם שעות העבודה שלך מצטמצמות בעבודה או שהצינור העצמאי שלך מתייבש, העריך אם הצרכים המיידיים שלך מטופלים והאם עליך לצמצם את החיסכון ביום גשום לעת עתה.

 

אין סכום נכון לחסוך – הכל תלוי איך אתה רוצה להגן ולשפר את מצבך הפיננסי בזמן שהחיים וההכנסה שלך יורדים וזורמים.

 

  1. נסה אתגר חיסכון בכסף

אמרנו את זה בעבר ונאמר זאת שוב. לחסוך כסף קל יותר כשאתה עושה את זה מהנה. אז, במקום להסתכל על זה כעל מטלה, נסה במקום זאת אתגר מהנה לחסכון בכסף! יש המון אתגרי חיסכון בכסף לבחירה שיעזרו לך לחסוך ליום גשום הרבה יותר מהר.

 

לדוגמה, יש את אתגר החיסכון של $5 שבו אתה חוסך כל שטר של $5 שאתה מקבל. או אתגר החיסכון של מזג האוויר ביום רביעי שבו אתה חוסך על סמך הטמפרטורה החמה ביותר במדינתך באותו היום. אז אם זה 90 מעלות אתה חוסך $90. זה יעזור לך לחסוך כסף ליום גשום סופר מהיר!

 

הנקודה היא לבחור משהו שאתה מוצא מהנה ואחד שתתמיד בו. אתה יכול לנסות אחד חדש בכל חודש אם תרצה!

 

למידע נוסף היכנסו לאתר https://nau.co.il/.