קורונה: הזדמנות ללמוד מיומנויות נוספות לקראת החזרה לשגרה

קורונה: הזדמנות ללמוד מיומנויות נוספות לקראת החזרה לשגרה

אמנם נכון לומר שעסקים צריכים להיות מוכנים להשתנות לאחר שהקורונה תסתיים, אך כל עסק הוא טוב כמו הצוות שלו.

 

לכן כאשר עסקים ישנו תוכניות למצב הרגיל החדש, עובדים רבים יצטרכו ללמוד מיומנויות חדשות ולקחת על עצמם אחריות חדשה.

 

יש גם את נושא הגבולות הסגורים של ניו זילנד וחוסר הוודאות מתי הם יוכלו להיפתח מחדש.

 

מנכ"לית קומפנטס, פיונה קינגספורד, אמרה כי "ניו זילנד הסתמכה בעבר רבות על מהגרי עבודה. כעת נצטרך להשקיע בלוודא שהמקומיים עומדים בתפקיד."

 

אלה חדשות טובות לכל מי ששוקל לעשות שינוי בקריירה, או להתקדם בענף הנוכחי.

 

אך בעוד שעסקים יבקשו להגדיל את כוח העבודה הנוכחי שלהם, אם העובדים אינם נתמכים באמצעות שינויים כלשהם, הדבר עלול להפוך למקווה של לחץ במהירות ולעכב את השינויים שהעסק מנסה לבצע.

 

קינגספורד אמרה כי תמיכת הממשלה בחניכות ובהכשרה הייתה התחלה טובה.

 

"ביסודו של דבר, כל עסק יצטרך להסתגל לתקופה שלאחר הקורונה. לפני כן, כל אחת מהתעשיות שלנו עמדה בפני מחסור בכישורים, הן קראו לאנשים חדשים שייכנסו לענפים שלהן. אם נקים מחדש את הכלכלה שלנו, ואז נתמקד בייצור, בייצור בבית, ובמהנדסים שגורמים לכל הדברים האלה לעבוד, כל הדברים האלה יהיו קריטיים באמת בעתיד."

 

קינגספורד אמרה שזה המפתח עבור המעסיקים לוודא שהצוות מרגיש שמקשיבים לו, ושהוא יודע את הכיוון העתידי של החברה ויש לו אמירה בנושא.

 

כשזה קורה, הרבה יותר סביר שהעובדים יאמצו את כל השינויים הנדרשים ויהיו מוכנים לראות בהם הזדמנויות ולא מטלות.

 

היא המליצה למעסיקים לפתוח בשיחה עם עובדים על סוגי המשרות שעשויות להיפתח עבורם בעתיד.

 

אם היה צורך בהכשרה פורמלית לתפקידים חדשים, היא אמרה כי קורסים קצרים או "מיקרו-אישורים" יכולים לגרום לאנשים להתקדם במהירות בתחומים חדשים, ללא להכשרה חדשה לחלוטין. זה יהיה מהיר יותר ופחות מאיים עבור עובדים שמהססים לגבי העניין.

 

"אני חושבת שפריקת ההכשרה למודולים הקטנים האלה, מה שאנחנו מכנים כמיקרו אישורים, זה לא ערך של שנים שאנשים יצטרכו לבצע. אם אתה מפרק אימונים ולומד בפרקים קטנים, ואני מקווה להעביר אותם לתפקידים שהם מתגמלים יותר, אני חושבת שזו הופכת להזדמנות מרגשת עבור אנשים שיכולים לחשוב מחדש על מה הם עושים. אנחנו כבר לא במצב של קריירה אחת בחיים וזהו. יש שם מחקרים שאומרים שלאנשים יש 15, 20 משרות במהלך חייהם."